Zagraj z nami!
Turniej gier planszowych "Zagraj z nami!" - podsumowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Nowosielska   
poniedziałek, 11 czerwca 2012 22:26

Pierwszy czerwca tradycyjnie obchodzony jest jako Dzień Dziecka. Tego dnia Pionkolandia zaprosiła wszystkie dzieci na otwarty turniej gier planszowych "Zagraj z nami". W miejsce biletu wstępu uczestnicy zobowiązani byli przynieść makulaturę oraz plastikowe kapsle w myśl akcji "Eko- pozytywni". Do nowej siedziby SCK przybyły tłumnie mniejsze i większe "maluchy" w towarzystwie rodziców lub dziadków. Każdy mógł zagrać w swoją ulubioną grę lub poznać zupełnie nową. W jednym i drugim przypadku pomocą służyli członkowie Pionkolandii - wypożyczając gry oraz tłumacząc ich zasady.

Największym zainteresowaniem, szczególnie chłopców, cieszyła się gra zręcznościowa Kapsle football - znana od pokoleń, jednak odkryta ponownie w zupełnie nowej, futbolowej wersji, która budziła w czasie turnieju podobne emocje jak trwające EURO 2012. Laicy z dziedziny piłki nożnej szukali nieco innych wrażeń w wymagających skupienia Dobrych i złych duchach oraz historycznej Bitwie pod Grunwaldem. Nieoficjalnym rozgrywkom w zaprzyjaźnionym gronie towarzyszyły również rozgrywki turniejowe. W nich nie było sentymentów, niezależnie od tego kto siedział naprzeciwko - najlepszy przyjaciel, kolega z klasy czy starszy brat - przeciwnika trzeba było pokonać.

 

A najlepszym sposobem był atak. Najpierw przekonali się o tym najmłodsi, rywalizując w turnieju Skubanych kurczaków i Pędzących żółwi (Egmont), gdzie liczyła się szybkość, pamięć i spryt.

Poprawiony: środa, 13 czerwca 2012 11:44
Więcej…
 
Fotorelacja z Turnieju Gier Planszowych "Zagraj z nami" PDF Drukuj Email
Wpisany przez S. Wiechowski   
sobota, 02 czerwca 2012 20:53

Poprawiony: sobota, 02 czerwca 2012 20:56
 
Zapraszamy na Turniej Gier Planszowych 1 czerwca 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez S. Wiechowski   
wtorek, 22 maja 2012 21:56

ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

Poprawiony: niedziela, 27 maja 2012 18:00