Wsparcie z wydawnictwa "Polskie Gry Planszowe" PDF Drukuj Email
Wpisany przez S. Wiechowski   
niedziela, 12 maja 2013 07:45

 

Wydawnictwo "Polskie Gry Planszowe" zasiliło  Festiwalu Gier Planszowych w Sztumie trzema swoimi tytułami:  Skarbiec Koronny i inne tajemnice Chęcin, Ekologiczna gra edukacyjna Gary Gra oraz Proch i Stal. Bardzo dziękujemy. Więcej na stronie http://www.polskiegryplanszowe.pl/

 

 

 

Gra "Skarbiec Koronny i inne tajemnice Chęcin" zaprasza do niezwykłego zakątka Polski. Miłośnicy historii, przyrody, geologii i pieszych czy rowerowych wycieczek będą oczarowani tymi okolicami. Urzekają one bogatą historią, wspaniałymi zabytkami, pięknymi krajobrazami, tajemniczymi podziemiami, ciekawymi legendami i urokliwą przyrodą. Gracze mają za zadanie pokonać trzy etapy drogi. W czasie rozgrywki zapoznają się z historią Chęcin, poznają ciekawe postacie, zabytki, wydarzenia. Wygrywa ten kto pierwszy dotrze na zamek królewski i zdobędzie tytułowy "Skarbiec Koronny".

Więcej o grze: http://www.polskiegryplanszowe.pl/skarbiec-koronny.html

Ekologiczna gra edukacyjna Gary Gra. Zawodnicy w czasie gry nie tylko dobrze się bawią, ale także poszerzają swoją wiedzę o podstawowe zagadnienia ekologiczne:

- poznaj na czym polega efektywna ochrona środowiska
- zagraj i naucz się jak kompostować śmieci
- dowiedz się co znaczą słowa recykling, rekultywacja
- wypełnij misję ratowania zagrożonych gatunków

Więcej o grze: http://www.polskiegryplanszowe.pl/gary-gra.html

Gra "Proch i Stal" opowiada o niezwykłych, lecz mało znanych dziejach obrony podkrakowskiego klasztoru za czasów konfederacji barskiej. Dzięki połączeniu fascynującej rozgrywki z informacjami historycznymi gracze nie tylko świetnie się bawią, ale mają również możliwość poznania wyjątkowo interesującego epizodu z historii Polski. Niecodzienne jest także to, że w grze nie ma jednego zwycięscy - albo twierdza wytrwa dzięki zgranym działaniom grających, albo padnie prowadząc do przegranej wszystkich. Umiejętność wspólnego planowania i pracy zespołowej będzie kluczem do sukcesu.

Więcej o grze: http://www.polskiegryplanszowe.pl/proch-i-stal.html

 

Film o grze "Proch i Stal"

Poprawiony: poniedziałek, 13 maja 2013 09:23