Gry historyczne Email

Czy można polubić historię? Czy ona może zainteresować młode pokolenie? Wreszcie, czy ona jest dziś komukolwiek potrzebna? Aby odpowiedzieć sobie na powyższe pytania warto sięgnąć po gry planszowe o tematyce historycznej, które przybliżą dzieciom, ale także i dorosłym różne wydarzenia, wojny, czy czasy PRL.

Tytuł

Opis

Na Grunwald!


Liczba graczy: 2-4 osoby
Wiek: od 10 lat
Czas gry: ok. 60 minut
Wydawnictwo: Egmont

Tematem gry są przygotowania do wojny z Zakonem Krzyżackim. Zadaniem graczy jest zgromadzenie jak największej armii dla króla Jagiełły i zapewnienie prowiantu swoim rycerzom. Aby zrealizować cel, gracze będą zmuszeni stawiać opór Krzyżakom podczas licznych przygranicznych potyczek, werbować za dukaty zagranicznych rycerzy, wysyłać poddanych po dorodne prosięta stanowiące prowiant dla rycerzy oraz zabiegać na Wawelu o dodatkowe dukaty. Podczas rozgrywki pojawiać się będą wydarzenia historyczne mające wpływ na przebieg gry. Wygra gracz, który na koniec gry przekaże królowi najliczniejszą armię.

Więcej:

Mali powstańcy


Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek: od 8 lat
Czas gry: ok. 30 minut
Wydawnictwo: Egmont

Gra Mali Powstańcy jest próbą przeniesienia na planszę funkcjonowania Harcerskiej Poczty Polowej, która działała w czasie Powstania Warszawskiego. Młodzi harcerze przenosili meldunki i pocztę pomiędzy oddziałami powstańczymi, pomagając w ten sposób w walce z okupantem.

W grze każdy z graczy przejmuje kontrolę nad zastępem takich harcerzy. Celem jest dostarczenie jak największej liczby rozkazów. Gracze rywalizują ze sobą o to, kto najszybciej dostarczy rozkaz na miejsce, jednak równocześnie muszą ze sobą współpracować. Jeśli rozkaz nie zostanie dostarczony na czas oddziały powstańców mogą stracić poszczególne obiekty, a nawet dzielnice. Jeśli stracą zbyt wiele z nich, gra kończy się porażką wszystkich graczy.

Więcej:

Pan tu nie stał!


Liczba graczy: 2 - 5 osób
Wiek: od 10 lat
Czas gry: ok. 30 minut
Wydawnictwo: Egmont

Gra przenosi nas do czasów PRL-u, do czasów centralnego planowania i rynkowych niedoborów, symbolem których stały się wszechobecne kolejki do sklepów. Walcz o towary pojawiające się w sklepach. Nie będzie to łatwe, ponieważ inni gracze również marzą o meblościance czy magnetofonie szpulowym! Obserwuj, co pojawia się w sklepach i nie daj się wypchnąć z kolejki! No chyba, że ktoś krzyknie ci do ucha PAN TU NIE STAŁ!

Więcej: