Gry matematyczne Email

Matematyka uczy logicznego myślenia, przewidywania i zwyczajnie ułatwia codzienne życie. Dlatego zajmuję ona w hierarchii miejsce należnej "królowej nauk", choć nie każdy powie o niej - mój ulubiony przedmiot. Jak więc radzić sobie z trudnościami w opanowaniu tego przedmiotu? Z pomocą przychodzą nowoczesne gry planszowe. Poniżej przestawiamy państwu najciekawsze tytuły uczące matematyki.

Tytuł

Opis

Pentago

Gra logiczna
Liczba graczy: 2 osoby
Wiek: od 8 lat
Czas gry: ok. 20 minut
Wydawnictwo: Egmont

Gra o bardzo prostych regułach, krótkim czasie rozgrywki, zmusza nas do logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Gracze na przemian układają na planszy po jednej kuli w swoim kolorze. Wygra gracz, który jako pierwszy ułoży 5 swoich kul w jednej linii. Wydaje się łatwe? Tylko pozornie ? po wyłożeniu każdej kuli gracz obraca jedną z czterech ruchomych części planszy o 90 stopni! Żeby wygrać trzeba włączyć logiczne myślenie!

Więcej:

Super farmer


Liczba graczy: 2 - 6 osób
Wiek: od 6 lat
Czas gry: ok. 30 minut
Wydawnictwo: Granna

Zaletami gry są: oryginalne, jedyne w swoim rodzaju zasady gry autorstwa wybitnego polskiego matematyka - Karola Borsuka. Urocza gra dla całej rodziny. Dzięki stałemu zagrożeniu ze strony drapieżników pełna niespodziewanych emocji. Dopinguje do nauki sprawnego liczenia. Kto nie umie liczyć nie wygra w Superfarmera! Ćwiczy spostrzegawczość.

Więcej: Granna

Colorio


Liczba graczy: 2 - 5 osób
Wiek: od 6 lat
Czas gry: ok. 15 minut
Wydawnictwo: Egmont

"Colorio" to pełna emocji gra rodzinna, w której dobra pamięć, logiczne myślenie oraz gotowość do podejmowania ryzyka są kluczem do zwycięstwa. Gracze odkrywają kolorowe pola na planszy, zdejmując i przemieszczając specjalne korki. Dzięki temu sytuacja na planszy jest bardzo dynamiczna! Jeżeli gracz, zdejmując korek z planszy, odkryje piąte pole w tym samym kolorze, odpada z gry!

Więcej:

Polowanie na Robale

 

Liczba graczy: 2 - 7 osób
Wiek: od 8 lat
Czas gry: ok. 20 minut
Wydawnictwo: Egmont

Polowanie na Robale to gra matematyczna. Idealna dla dzieci w wieku 8-9 lat, które uczą się dodawania i odejmowania na liczbach większych niż 10 albowiem w grze operujemy sumami od 21 do 36. Poza walorami edukacyjnymi jest to świetna gra rodzinna, budząca wiele emocji, zasady z pozoru skomplikowane po pierwszej rundzie robią się banalnie proste. Autor tej gry w idealny sposób połączył elementy gry w domino i w kości, dzięki czemu jest nowoczesna, choć nawiązuje do tradycji.

Więcej: