Finał konkursu "Ortografia na planszy" (Granna) dla klas III PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Nowosielska   
środa, 13 czerwca 2012 08:27

Konkurs ortograficzny zwykle kojarzy się z długim, usłanym trudnością dyktandem lub testem obfitującym w ortograficzne pułapki. Tym razem było inaczej. W czasie konkursu ortograficznego dla klas III nie przydały się ołówki, długopisy ani wieczne pióra. Kartka w linie też nie była potrzebna. Jak to możliwe? - spytają niedowiarki. Możliwe..., ale z grą "Quiz ortograficzny" Wydawnictwa GRANNA.

 

Reprezentanci klas III w ramach konkursu mieli niepowtarzalną okazję połączyć rywalizację z przyjemnością i zabawą. Grając w planszówkę, sprawdzali swoje umiejętności oraz znajomość ortografii ? zasad, wyjątków oraz trudnych słówek. Po pierwszej serii rozgrywek spośród 16 uczestników wyłoniono najlepszych. W czwórce szczęśliwców znaleźli się: Julia Drelich, Agata Lityńska, Jakub Maruszak oraz Hubert Trzaska. Partia finałowa była bardzo wyrównana, gdyż wszyscy jednakowo zachwycali wiedzą i umiejętnościami. Nawet trudne karty, z takimi wyrazami jak lichtarz, chaber, hiacynt, bohomaz czy obroża, nie przyniosły rozstrzygnięcia. Wobec tego dwójce zawodników - Agacie i Jakubowi - postanowiono podłożyć ortograficzną bombę. Z tej saperskiej misji zwycięsko wyszedł Jakub Maruszak, który wykazał się niezwykłym refleksem i opanowaniem w czasie rozbrajania tykającej bomby.

Wszystkich zainteresowanych "Quizem ortograficznym" oraz tajemniczą bombą zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku. Natomiast tegorocznym laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej dziedzinie!

Laureaci konkursu

1 miejsce - Jakub Maruszak
2 miejsce - Agata Lityńska
3 miejsce - Hubert Trzaska

Poprawiony: niedziela, 09 grudnia 2012 17:47