Strona dla dzieci Pluszaki rozrabiaki
Wpisany przez M. Wiechowska   
środa, 24 sierpnia 2011 00:00

W świecie realnym dostępna jest gra planszowa Pluszaki rozrabiaki, a w świecie wirtualnym można zagrać w tą grę na stronie www.PluszakiRozrabiaki.pl. Została ona opracowana pod kątem wspomagania rozwoju dziecka pomiędzy 3. a 7. rokiem życia. Dzieciom proponuje zabawę o tematyce odnoszącej się do realnych, bliskich problemów codzienności. Rodzicom podsuwa ciekawe pomysły na zabawy, które wspomagają emocjonalny rozwój dziecka.

 

Strona internetowa Pluszaki Rozrabiaki

Więcej…
 
Zagraliśmy z mamą!
Wpisany przez M. Nowosielska   
czwartek, 02 czerwca 2011 00:00

W Dzień Matki wszystkie drogi prowadziły w jednym kierunku. Każdy - czy duży, czy mały - pobiegł do ukochanej mamy. A potem z mamą na zamek. Tam w przestronnych  salach letniej rezydencji Wielkich Mistrzów odbywał się turniej "Zagraj z mamą".

Przed godziną 16.00 na ścieżkach remontowanego obecnie deptaku można było obserwować znaczne ożywienie. Chwilę później rozpoczęło się prawdziwe oblężenie. Ponad dwieście osób wtargnęło do głównej sali i usiadło przy stolikach, aby poznać "Super Farmera". Grę wymyślił Karol Borsuk. - wybitny polski matematyk, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, a wznowiło po wielu latach Wydawnictwo "Granna". Krótkie wyjaśnienie zasad gry wystarczyło. Drużyny ustaliły strategię działań i rozpoczęło się właściwe starcie. Tym razem jedynym orężem były króliki, które przy odrobienie szczęścia można było zamienić na większe działo - owce, krowę lub konia. Co sprytniejsi gracze organizowali szeregi obronne. Mały pies i wilczur skutecznie bronili przed niespodziewanym najeźdźcą, czyli lisem lub wilkiem.  Ostateczne starcie wygrały połączone siły rodziny Zdziennickich, Wieliczko, Rymer, Braun, Swojniałło i samotny rycerz - Katarzyna Ciba. Niektórym było mało rycerskich potyczek. Wojowali więc dalej? z "Pędzącymi żółwiami", "Pieczonymi robalami", "Skubanymi kurczakami" i innymi stworzeniami zamkniętymi w kolorowe pudełka nowoczesnych gier planszowych.

Więcej…
 
Dzień Dziecka w Kwidzynie - event
Wpisany przez S. Wiechowski   
niedziela, 05 czerwca 2011 00:00

Pierwszą czerwcową niedzielę postanowiliśmy spędzić w Kwidzynie, by świętować Dzień Dziecka w Galerii Handlowej Kopernik. Słoneczna pogoda sprzyjała nie tylko rodzinnym spacerom. Równie gorąco było na I piętrze Kopernika. Pokazy taneczne, uśmiechnięte, pomalowane w fantazyjne wzory twarze dzieci, mini graffiti na ścianie galerii, no i oczywiście gry. Rewelacją dnia było "Dobble". Kto raz spróbował, nie mógł przestać. Kto raz spojrzał, od razu chciał spróbować. Kwidzynianie równie chętnie odkrywali tajemnice innych gier planszowych. Powodzeniem cieszyły się "Pędzące żółwie", "Halli galli", "Pictureka" oraz "Futbol ligretto". Pograliśmy w miłym gronie i zjedliśmy lody dla ochłody?

 
Pisali o nas
Wpisany przez S. Wiechowski   
środa, 01 czerwca 2011 00:00

Wrota Pomorza

Sztum nasz miasto #2

Sztum nasze miasto #1

 
Fotorelacja z turnieju Zagraj z mamą
Wpisany przez S. Wiechowski   
czwartek, 26 maja 2011 00:00

 
"Zagraj z mamą" w Sztumie
Wpisany przez S. Wiechowski   
poniedziałek, 20 czerwca 2011 00:00

W dniu 26 maja 2011 z okazji Dnia matki oraz Dnia dziecka organizujemy na zamku w Sztumie festiwal gier pod nazwą "Zagraj z mamą". Organizatorami będą Klub Gier Planszowych oraz Sztumskie Centrum Kultury. W tym dniu odbędą się turnieje gier planszowych z nagrodami.

Serdecznie zapraszamy.

 

 
Noce z grami planszowymi w Kwidzynie
Wpisany przez S. Wiechowski   
piątek, 15 kwietnia 2011 00:00

We współpracy z Centrum Twórczej Zabawy "Gama" w Kwidzynie organizujemy tzw. "Noce z grami", w czasie których integrujemy  środowisko dzieci powiatu sztumskiego i kwidzyńskiego. Spotkanie rozpoczyna się w piątek o 19:00 a kończy w sobotę o godzinie 10:00.

 
Kolejna Noc z grami planszowymi w Kwidzynie
Wpisany przez S. Wiechowski   
piątek, 08 kwietnia 2011 00:00

8 kwietnia 2011 roku odbył się kolejny wyjazd na Noc z grami planszowym do Centrum Twórczej Zabawy w Kwidzynie.

 
Program nocy z grami planszowymi
Wpisany przez S. Wiechowski   
środa, 07 września 2011 00:00

Oferta skierowana jest do rodziców, których dzieci pragną podczas nocy poczuć się jak na prawdziwym obozie. Po zabawach integracyjno ? sportowych, przewidziana jest szeroka oferta gier planszowych: przygodowych, familijnych, karcianych, logicznych, towarzyskich oraz film.

 
Witaj na stronie gier planszowych
Wpisany przez S. Wiechowski   
poniedziałek, 03 stycznia 2011 00:00

Klub powstał w styczniu 2011 roku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sztumie, z inicjatywy nauczycieli tejże szkoły - Sławomira Wiechowskiego oraz Marleny Nowosielskiej. Cotygodniowe spotkania z grami przerosły nasze oczekiwania. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a liczba zarażonych pasją grania rośnie z tygodnia na tydzień. W obecnej chwili nasze grono liczy prawie 40 osób, wśród których znajdują się uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz osoby zaprzyjaźnione ze szkołą. W czasie dwugodzinnych spotkań, prowadzonych raz w tygodniu w SP nr 2, poznajemy zasady i taktykę nowoczesnych  gier planszowych oraz prowadzimy rozgrywki. We współpracy z Centrum Twórczej Zabawy ?Gama? w Kwidzynie organizujemy tzw. ?Noce z grami?, w czasie których integrujemy  środowisko dzieci powiatu sztumskiego i kwidzyńskiego.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 11