Środowe granie 2 listopada 2011
Wpisany przez S. Wiechowski   
środa, 02 listopada 2011 23:18

Podczas spotkania uczyliśmy się zasad gry Bumerang wydawnictwa Granna.

 
Fotorelacja z Mistrzostw Sztumu w Rummikub
Wpisany przez S. Wiechowski   
czwartek, 27 października 2011 20:27

Dziennik Bałtycki - relacja prasowa

 
Mistrz jest tylko jeden
Wpisany przez S. Wiechowski   
czwartek, 27 października 2011 14:24

Zwycięzcą Mistrzostw Sztumu w grze Rummikub został 11-letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Sztumie Emanuel Okrój. W finale pokonał Ireneusza Lipca z Gimnazjum w Czerninie. Łącznie w całym turnieju uczestniczyło 177 osób. Ósemka najlepszych będzie reprezentowała Sztum w Mistrzostwach Polski, które odbędą się 25 listopada 2011 roku w Warszawie.

 
Mistrzowie eliminacji Rummikub w szkołach o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Sztumie
Wpisany przez S. Wiechowski   
poniedziałek, 24 października 2011 19:36

Szkoła Podstawowa nr 2 w Sztumie - Emanuel Okrój (z 40 osób)

Liceum Ogólnokształcące w Sztumie - Anna Sabara (z 22 osób)

Gimnazjum w Czerninie - Ireneusz Lipiec (z 40 osób)

Gimnazjum w Starym Targu - Zuzanna Jakubik (z 40 osób)

Gimnazjum w Sztumie - Karolina Zimińska (z 18 osób)

Szkoła Podstawowa w Gościszewie - Piotr Złoch (z 4 osób)

Zespół Szkół Zawodowych w Barlewiczkach - Diana Filip (z 8 osób)

Mistrz w kategorii Open (18+) - Maria Mazerska (z 15 osób)

Więcej…
 
26 października 2011 Mistrzostwa Sztumu o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Sztumie
Wpisany przez M. Nowosielska   
poniedziałek, 10 października 2011 20:14

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pod koniec października, po raz pierwszy w Sztumie, zostaną rozegrane mistrzostwa miasta w grze Rummikub, które będą jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski.

Turniej będzie przebiegał w trzech etapach: eliminacje, Mistrzostwa Sztumu oraz Mistrzostwa Polski. W eliminacjach wezmą udział szkoły (ZS w Czerninie, ZS w Starym Targu, SP nr 2 i Gimnazjum w Sztumie, ZS w Barlewiczkach, ZS im. Kasprowicza w Sztumie), słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sztumie oraz osoby dorosłe, które wystartują w kategorii open. Zwycięzcy poszczególnych eliminacji zagrają w Mistrzostwach Sztumu, które odbędą się 26 X 2011 roku w salach zamku sztumskiego.

Uczniów i ich rodziców, którzy chcieliby poznać zasady gry oraz poćwiczyć przed rozgrywkami turniejowymi, zapraszamy na środowe spotkania Klubu Gier Planszowych ?Pionkolandia?.

Harmonogram turnieju

Więcej…
 
Hospicjum to też życie
Wpisany przez S. Wiechowski, M. Nowosielska   
sobota, 22 października 2011 21:40

Nie mijamy...

Skrzywdzonego kota nie mijam (...)
ani motyla leżącego na szynach.
Nie mijam ptaka z połamanym skrzydłem (...)
nad zbłąkaną mrówką się schylam.

Czesław Janczarski

Więcej…
 
Pionkolandia na konferencji Rad Rodziców w Szkole Podstawowej nr 2 w Sztumie
Wpisany przez S. Wiechowski, M. Nowosielska   
sobota, 22 października 2011 21:34

Cyberprzemocy mówimy ? Nie!

Nowoczesne technologie komputerowe i informacyjne niezaprzeczalnie zapewniają łatwy dostęp do źródeł wiedzy oraz szybką komunikację. Pozytywne aspekty zjawiska widać gołym okiem. Kto w dzisiejszych czasach nie korzysta z komputera i Internetu?

Więcej…
 
Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w Sztumie w grze Rummikub rozstrzygnięte
Wpisany przez S. Wiechowski, M. Nowosielska   
sobota, 22 października 2011 21:29

Mistrzem szkoły został uczeń klasy V - Emanuel Okrój. Jako zwycięzca będzie reprezentowł naszą szkołę na w Mistrzostwach Sztumu oraz Mistrzostwach Polski.


Pierwsze eliminacje do Mistrzostw Sztumu i Mistrzostw Polski w Rummikub odbyły się 19 października w Szkole Podstawowej nr 2. Wzięło w nich udział 40 dzieci - uczniów klas I-VI. Uczestnicy w drodze losowania zostali przydzieleni do odpowiednich stolików, przy których rozgrywali dwie kolejne partie. Po zajęciu miejsc z wypiekami na twarzy wykładali serie i ciągi liczbowe, a także dobierali płytki z nadzieją, że może ta będzie tą ostatnią. Każda partia była inna - dłuższa lub krótsza, mniej lub bardziej szczęśliwa. Każda też miała innego zwycięzcę. Szczęście z reguły sprzyjało lepszym i bardziej doświadczonym.

Więcej…
 
Regulamin Mistrzostw Sztumu w Grze Rummikub
Wpisany przez M. Nowosielska   
poniedziałek, 17 października 2011 20:04

Cele turnieju

ü Popularyzowanie gier planszowych jako atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego

ü Wyłonienie reprezentantów Sztumu do Mistrzostw Polski w Rummikub

Organizator

ü Szumski Klub Gier Planszowych "Pionkolandia"

Więcej…
 
Rummikub - wielkie odliczanie
Wpisany przez M. Nowosielska   
niedziela, 16 października 2011 19:59

Do pierwszych eliminacji szkolnych już tylko trzy dni. Czasu coraz mniej, a chętnych do grania przybywa. Gry rozchodzą się jak świeże bułeczki. Ciągle ktoś chce spróbować, a jak spróbuje nie może przestać, pragnie mieć grę na własność. Szkoły otrzymały już egzemplarze do przeprowadzenia rozgrywek, zatem niedługo możemy spodziewać się pierwszych finalistów. W środę odbędą się nasze eliminacje. Nie przegap okazji. Przyjdź 19 października do sali gimnastycznej, wyłóż jako pierwszy wszystkie kostki ze swojej tabliczki i zostań Mistrzem Szkoły. Może ten tytuł czeka właśnie na ciebie?!

 
Środowe granie 12 października 2011
Wpisany przez S. Wiechowski   
sobota, 15 października 2011 22:33

 
Media o Pionkolandii
Wpisany przez S. Wiechowski   
czwartek, 06 października 2011 20:26

Na stronie Dziennika Bałtyckiego http://sztum.naszemiasto.pl/ ukazały się dwa artykuły o Pionkolandii.

Mistrzostwa sztumu w Rummikub! Przejdź eliminacje i zostań najlepszym w kraju

oraz

Pionkolandia w Sztumie: Relacja z turnieju piórem Marleny Nowosielskiej

 
Stary, dobry Rummi - Mistrzostwa Sztumu w Rummikub 2011
Wpisany przez M. Nowosielska; S. Wiechowski   
środa, 05 października 2011 19:01

 

Rummikub - najlepsza gra 1977 roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce tytuł Game of the year zdobyła 16 lat później. Gra prosta, wciągająca, niepowtarzalna, inna w każdej rozgrywce. Mimo upływu lat nie trąci myszką, wręcz przeciwnie jest wciąż tak samo świeża jak 30 lat temu i dlatego fascynuje miliony osób na całym świecie. Stanowi nie tylko doskonałą rozrywkę, ale również odgrywa znaczącą rolę w doskonaleniu umiejętności matematycznych ? znajomość grup, serii, ciągów oraz logicznego myślenia.

Więcej…
 
Środowe spotkanie 5 października - Randka z Rummi
Wpisany przez M. Nowosielska   
środa, 05 października 2011 20:01

Jak przystało przed ważnym turniejem, sumiennie odrabiamy prace domowe. Ćwiczymy układanie grup i serii. Dodajemy wartości, aby wejść do gry, a potem skutecznie manipulujemy wszelkimi układami płytek, aby ułożyć nowy, korzystny dla siebie ciąg.
To cała tajemnica Rummikuba.

 
Grać każdy może
Wpisany przez M. Nowosielska   
środa, 05 października 2011 19:54

Gry planszowe nie znają granic. Płeć, wiek, światopogląd czy różnice kulturowe nie mają tu większego znaczenia. Grać może każdy! Większość planszówek to gry rodzinne, które są przeznaczone dla graczy w szerokim przedziale wiekowym od 2, 4 lub 7 lat do 99 i więcej. Co oznacza, że mogą cieszyć w jednakowym stopniu kilkuletnie dzieci, nastolatków, pełnoletnią młodzież oraz ich rodziców i dziadków. Idąc tym tropem, postanowiliśmy zarazić pasją grania studentów jedynego w Sztumie uniwersytetu - Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 11 października 2011 roku o godzinie 16.00 w salach sztumskiego zamku. Jedyną formą zaliczenia całego cyklu będzie wspólne granie, a odpowiednikiem oceny w indeksie uśmiech i radość grających.

Spotkania z grami planowane są w odstępach dwutygodniowych. Poprowadzą je doświadczeni klubowicze "Pionkolandii": Elwira Tomasiak, Katarzyna Mazurkiewicz, Marlena Nowosielska oraz Sławomir Wiechowski.

 

 
Ahoj, piraci!
Wpisany przez M. Nowosielska   
wtorek, 04 października 2011 19:14

"Pionkolandia" najpierw obrała właściwy kurs, potem postawiła żagle na maszt i zgodnie z oczekiwaniem, 3 października wyruszyła w długi rejs szlakiem nowoczesnych gier planszowych. Na swój statek zabrała nie tylko stałych klubowiczów, ale również kandydatów na przyszłych farmerów i piratów.

Pierwszym etapem podróży była słynąca z hodowli Wyspa Granna. To tam 120 osób postanowiło sprawdzić się w roli farmera, zakładając własne stado i pomnażając je o kolejne sztuki zwierząt hodowlanych. Najlepszym Super Farmerem okazał się po raz kolejny Daniel Wieliczko, który nie miał sobie równych zarówno w turnieju "Zagraj z mamą", jak i teraz.

Następnie pomyśle wiatry zaprowadziły nas do Krainy Rebla, gdzie tubylcy umilali sobie czas grając w niepozorną z wyglądu, ale niezwykle wciągającą grę ?Dobble?. W tej dziedzinie prym wiodły dziewczyny. Najlepszą spostrzegawczością i zdolnością koncentracji uwagi wykazała się Karolina Katarzyniak i to ona zdobyła zaszczytny tytuł Najlepszego Dobblemaniaka.

Więcej…
 
Fotorelacja z turnieju "Żagle na maszt"
Wpisany przez S. Wiechowski   
poniedziałek, 03 października 2011 22:46

 
Turniej "Żagle na maszt" 3 października 2011
Wpisany przez S. Wiechowski   
piątek, 23 września 2011 20:14

Ćwiczenie czyni mistrza

Turniej "Żagle na maszt!" zbliża się niczym fala porannego przypływu. Nie pozostaje nam nic innego jak ćwiczyć strategie i pokerowe zagrywki. Pierwsze przydadzą się w czasie turnieju "Super farmera", te drugie warto wykorzystać, aby zdobyć łup w "Piratach". Jeśli nie znasz jeszcze wspomnianych gier lub chcesz poćwiczyć przed ostateczną rozgrywką, przyjdź w najbliższą środę na ostatnie przed turniejem spotkanie klubowiczów. Poćwicz z nami....

 

3 października 2011 roku w salach sztumskiego zamku odbędzie się turniej gier planszowych "Żagle na maszt". Odbędą się 3 turnieje gier:

  • Piraci wydawnictwa Egmont
  • Dobble wydawnictwa Rebel
  • Farmer wydawnictwa Granna

Już teraz na niego serdecznie zapraszamy wszystkich piratów, farmerów oraz dobblemaniaków. Do zobaczenia przy planszy!

 
Spotkanie 28 września
Wpisany przez S. Wiechowski   
środa, 28 września 2011 23:04

 
Spotkanie 7 września
Wpisany przez S. Wiechowski   
niedziela, 25 września 2011 23:53

 
Spotkanie 14 września
Wpisany przez S. Wiechowski   
niedziela, 25 września 2011 23:53

 
"Ster na Sztum" - Dni Sztumu 10-11 września 2011
Wpisany przez M. Nowosielska   
niedziela, 11 września 2011 00:00

W miniony weekend miłośnicy gier planszowych obrali kurs na Sztum. Ster dzierżył Sztumski Klub Gier Planszowych, który zorganizował dwudniowe rozgrywki w ramach obchodów Dni Ziemi Sztumskiej. Sobotnie i niedzielne popołudnie sprzyjało spacerom, zatem chętnych do grania w planszówki "pod chmurką" nie brakowało. Każdy - niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania - mógł znaleźć coś dla siebie. A członkowie "Pionkolandii" z jednakowym zaangażowaniem tłumaczyli zasady gry w "Skubane kurczaki", "Futbol Ligretto" czy "Dixita". Największą furorę zrobiło oczywiście "Dobble" (Rebel), które od czasu turnieju "Zagraj z mamą" zyskuje w Sztumie coraz liczniejsze grono sympatyków. Oprócz poznanych wcześniej gier, takich jak "Polowanie na robale", "Pędzące żółwie", "Halli Galli" czy "Palce w pralce", zaprezentowano również najnowsze nabytki "Pionkolandii": grę towarzyską "Daję głowę" (Rebel), rodzinną "Bumerang", "Loch Ness" (Granna) oraz ciekawe gry dla najmłodszych "Pigolino" oraz "Otti Panzerotti", "Callisto" (Piatnik). We wrześniu obraliśmy ster na Sztum. Jednak na dobre żagle rozwiniemy w czasie turnieju "Żagle na maszt", który odbędzie się 3 października 2011 roku w salach sztumskiego zamku. Już teraz na niego serdecznie zapraszamy wszystkich piratów, farmerów oraz dobblemaniaków. Do zobaczenia przy planszy!

 
Ster na Sztum! 10-11 września 2011 Dni Sztumu
Wpisany przez M. Nowosielska   
czwartek, 08 września 2011 00:00

ZAPROSZENIE

Wszystkich sympatyków gier planszowych oraz dawnych i obecnych klubowiczów zapraszamy na rozgrywki turniejowe, które odbędą się 10 i 11 września 2011 roku w ramach obchodów Dni Ziemi Sztumskiej. Tylko chwila czasu wolnego i odrobina chęci wystarczy, aby zająć miejsce przy stoliku i przenieść się w krainę "Pionkolandii". A tam już czekają same atrakcje? rozgrywki w Dobble, Football Ligretto, Skubane Kurczaki,   drobne nagrody dla zwycięzców mini turniejów oraz stoisko, przy którym będzie można kupić najciekawsze gry. Zatem Ster na Sztum... niedługo odpływamy....

Więcej…
 
W gościnnych progach ZSZ w Barlewiczkach
Wpisany przez M. Nowosielska   
środa, 07 września 2011 00:00

Klub "Pionkolandia" opiera się w przeważającej części na klubowiczach wywodzących się ze Szkoły Podstawowej nr 2. Gra ze starszą młodzieżą to dla nas zupełnie nowe wyzwanie. My jednak wyzwań się nie boimy, dlatego skorzystaliśmy z zaproszenia dyrekcji i nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i chętnie wstąpiliśmy w gościnne progi internatu w Barlewiczkach. I tu pierwsza niespodzianka - wrażenie, że młodzież taka dorosła, a my takie małe "pionki"...  Wrażenie jednak szybko prysło, bo przecież przy jednym stole i planszówce, wszyscy jak dzieci... "Dorosła" młodzież między innymi odgadywała "Czarne historie", szukała skojarzeń do kart "Dixita", tropiła -Sabotażystę" i strzelała bramki w "Futbol ligretto". Mamy nadzieję, że bawiła się przy tym równie dobrze jak my?

Za serdeczne przyjęcie dziękujemy: p. Agnieszce Iwańskiej-Warczak, p. Marzenie Januszko, p. Pawłowi Radomskiemu oraz młodzieży ZSZ w Barlewiczkach.

 

 
Nowy sezon na planszy 2011-2012
Wpisany przez M. Nowosielska   
piątek, 23 września 2011 19:53

7 września rozpoczęliśmy nowy cykl spotkań Klubu Gier Planszowych "Pionkolandia". Miało to być spotkanie organizacyjne, w wąskim gronie. A tu niespodzianka! Na nieformalną inaugurację przybyło ponad 30 osób - kilkoro ubiegłorocznych klubowiczów oraz wielu nowych sympatyków gier. Pierwsi z tęsknotą, a drudzy z ciekawością sięgnęli po stare, sprawdzone tytuły. Każdy grał w to co znał i lubił, a jak nie znał, to miał okazję poznać. I tak jest zawsze. Gramy, bo chcemy. Gramy, bo lubimy. Gramy, aby uczyć jak grać. Zagrasz z nami?

 
Polaku, w co grasz? Badanie TNS OBOP
Wpisany przez S. Wiechowski   
środa, 31 sierpnia 2011 00:00
Większość graczy kojarzy zapewne TNS OBOP głównie z sondażami przedwyborczymi. Dzisiaj jednak ten największy instytut badania opinii publicznej w naszym kraju opublikował wyniki bardzo ciekawego raportu, z którego dowiadujemy się, w co grają najchętniej Polacy.
Jak wynika z danych opublikowanych przez TNS OBOP, aż 35% Polaków w wieku 15. i więcej lat zdecydowało się spędzić swój wolny czas przy grach. To bardzo dobry wynik, jednak wciąż aż 65% rodaków nie grało w żadną produkcję. Najchętniej wybieraną platformą jest PC, na którym gra 15% respondentów. 13% do wirtualnej zabawy wybiera z kolei komórki (w tym smartfony z AndroidemiUrządzenia). Po 7% badanych wybiera natomiast odpowiednio planszówki i sieciówki. Zadziwiającą małą popularnością cieszą się konsole stacjonarne i przenośne ? gra na nich odpowiednio 4% i1% Polaków.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 11